Jak připravit auto na zimu

Zima se nezadržitelně blíží a není úplně od věci si auto před zimními měsíci dobře připravit, abyste dojeli v pořádku do vašeho cíle.

Pneumatiky

Před nástupem zimy byste měli určitě přezout vašeho miláčka z letních pneumatik na zimní. Pneuservis máme, takže zde vám rádi pomůžeme.

Pokud budou zimní pneumatiky v pořádku s dostatečným vzorkem dezénu (min 4 mm), pak je na místě kontrola tlaku, vyvážení a správná montáž zpět na auto.

Baterie

Je potřeba se ujistit, že baterie je v dobrém stavu. Zimní startování motoru je náročnější na baterii, proto je důležité, aby byla v dobré kondici. Můžete se k nám do autoservisu Konečný zastavit a nechat si udělat kontrolu stavu baterie.

Stěrače

Zimní měsíce jsou plné deštivých přeháněk, sněžení a špatného počasí. Proto je dobré mít stěrače ve výborném stavu, aby mohly správě stírat přední, popř. zadní okno. Zastavte se k nám do šenovského autoservisu. Rádi vám objednáme nové stěrače a provedeme výměnu.

Kapaliny

Určitě bude potřeba zkontrolovat hladinu motorového oleje, brzdové kapaliny, chladicí kapaliny a kapaliny do ostřikovače oken. Hlavně chladící kapalina a voda do ostřikovačů by měla být vhodná pro zimní měsíce. Pokud tomu tak není, rádi vám provedeme výměnu kapalin.

Výbava v autě

Pokud máme vše zkontrolováno, doporučujeme do auta ještě přidat pár věcí, které se vám můžou hodit a někdy vás i zachránit.

  • startovací kabely nejsou na škodu, nezaberou moc místa a můžete pomoci jinému řidiči/řidičce nebo vás někdo může „nahodit“ 😉
  • skládací lopata je dobrým pomocníkem, když někde zapadnete nebo přes noc nasněží hodně sněhu
  • deka pro případ kolon na cestách či dálnicích
  • trocha soli či písku není od věci, ale chápeme, že kufr není nafukovací 😀
  • pokud jedete někam daleko, určitě si s sebou do auta vezměte teplé oblečení, dostatek pitné vody a nějaké to jídlo (nikdy nevíte)
  •  sněhové řetězy by měly být povinnou výbavou jedete-li na hory (mimo horské oblasti se také hodí, záleží samozřejmě na počasí)

Zastavte se kdykoli přes týden, jsme vám k ruce nebo klidně zavolejte na tel.: +420 608 884 624. Rádi se o vaše auto postaráme a připravíme ho na zimní měsíce. Tým autoservisu Konečný vám přeje úspěšný dojezd do vašeho cíle… 😉