Provádíme digitální geometrie Atal

Pomocí digitální geometrie vám přesně změříme a seřídíme geometrii kol automobilu. Měření se provádí pomocí digitálního přístroje ATAL, který měří vzdálenosti mezi jednotlivými body na kolech. Naměřené hodnoty se pak porovnávají s hodnotami, které jsou předepsány výrobcem automobilu. Pokud jsou naměřené hodnoty odlišné od hodnot výrobce, je potřeba provést seřízení geometrie kol.

Digitální geometrie aut je přesnější a efektivnější metoda měření a seřízení geometrie kol než tradiční metoda. Digitální přístroje jsou schopny měřit vzdálenosti mezi jednotlivými body na kolech s vysokou přesností. To umožňuje přesnější nastavení geometrie kol, a tím i zlepšení bezpečnosti a pohodlí jízdy.

car, automotive, tire-219727.jpg
auto, audi, car-1634815.jpg

Seřízení geometrie kol by se mělo provádět v pravidelných intervalech, nejlépe jednou ročně nebo po každé výměně pneumatik. Je také vhodné seřízení geometrie kol provést, pokud dojde k nárazu do obrubníku nebo jiné překážky.

Seřízení geometrie kol je důležité pro bezpečnou a pohodlnou jízdu. Špatně nastavená geometrie kol může způsobit problémy, jako je:

  • nadměrné opotřebení pneumatik
  • špatné řízení
  • nerovnoměrné brzdění
  • zhoršená stabilita vozidla
  • zvýšená spotřeba paliva